ساندویچ پانل چیست ؟ 

ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دوطرف به دو لایه ی مستحکم محدود شده است و در وسط یک لایه عایق قرار دارد که ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.ساندویچ پانل ها به دو گروه ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم می شوند که با فوم پلی اورتان ، پلی استایرن و پشم سنگ تولید می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارها و تیغه های آجری و سفالی می باشند.
ساندویچ پانل در نما، دیوار پارتیشن و سقف استفاده می‌شود.

کاربرد ساندویچ پانل

کاربرد های ساندویچ پانل عبارتند از ساختمان‌های صنعتی، اداری و تجاری، سالن‌های ورزشی، انبارها و نیروگاه. همچنین ساندویچ پانل برای استفاده در ساختمان‌های صنایع مواد غذایی و صنایعی که خواستار اتاقهای تمیز می باشد، مناسب می‌باشد.

ساختمان‌ پیش ساخته از ساندویچ پانل به صرفه است که شامل یک هسته عایق داخلی بین دو لایه ورق از فولاد رنگ پوشش داده شده است. هسته عایق را می توان به پشم های معدنی، پلی اورتان (PU) و یا پلی استایرن (EPS).

ویژگی های کلی ساندویچ پانل 

   عایق رطوبتی
   مقاوم در برابر زنگ زدگی
   مقاوم در برابر باد
   عایق اشعه ماورابنفش
   مقاوم در برابر مواد شیمیایی
   غیر قابل اشتعال
  عایق حرارتی
  عایق صوتی
   مقاوم در برابر رانش و زلزله
    مقاوم در برابر حشرات
    محافظ محیط زیست 
    داشتن استحکام و مقاومت ایده ال در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله.
    تنوع طرح و رنگهای متفاوت ، زیبایی پانل در دو چندان نموده است .
    وزن کم و سبکی این محصول عامل بسیار تعیین کننده جهت کاهش هزینه آهن آلات مصرفی در ساخت اسکلت می باشد.
    از مزایای دیگر آن می توان به سهولت جابجائی و قابلیت باز و بسته شدن آن اشاره نمود.
    عرض پانل ثابت و بدلیل پیوسته بودن خط تولید در هرمتراژ طولی که مشتری درخواست نماید تولید خواهد شد.
    فوم بکار رفته در ساندویچ پانل عایق حرارتی مناسبی بوده بطوری که در ضخامت های بیشتر انتقال حرارت را به حداقل می رساند.
    داشتن گامهای ذوزنقه شکل و طریقه اتصال  ساندویچ پانل های سقفی که بصورت اورلپ در بخش عرضی پانل انجام می گیرد ، ضمن ایجاد استحکام و مقاومت ایده آل ، آب بندی مطمئنی را ایجاد خواهد نمود.
    وزن مخصوص فوم عامل موثری در تعیین میزان مقاوت فشاری پانل می باشد.
    ساندویچ پانل پلی استایرن در انواع سقفی و دیواری از ضخامت 3 الی 30 سانتیمتر تولید گردیده و پوشش بکار رفته در دو سوی آن عمدتاً ورق آلوزینک پیش رنگ شده خارجی ، گالوانیزه ، فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت می باشد.  

 مزایای ساندویچ پانل  shkn,d] \hkg 

سبكی فوق‌العاده : به علت استفاده از مواد سبك در هسته اين پانل‌ها، وزن ساندویچ پانل به شدت كاهش می‌يابد. يك ديوار از جنس ساندویچ پانل در مقايسه با نمونه مشابه سيمانی يا آجری گاه تا 50 برابر سبك‌ تر است. اين مسئله به ويژه در سبك‌سازی بنا، مقابله با زلزله و كاهش هزينه زيرسازی بسيار مهم است.
مقاومت بالا: علی‌‌رغم سبكي فوق‌العاده پانل‌های ساندويچی، اين محصولات مقاومت فوق‌العاده‌اي در برابر انواع بارهای فشاري و ضربه‌اي دارند. اين پانل‌ها نيروی وارده را به خوبي جذب كرده و مقاومت بالاتری نسبت به چوب از خود نشان مي‌‌دهند. اين مسئله در ساخت ديوار‌ه‌ها و سقف‌های كاذب از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.
مقاومت در برابر خوردگی و پوسيدگی:اين قبيل  ساندویچ پانل‌ها بر خلاف ديوار‌ه‌هاي متداول بتني در برابر رطوبت هوا و شرايط خورنده محيطی دچار آسيب‌های ناشی از خوردگی نمی‌شوند. اين مسئله باعث حداقل شدن هزينه تعميرونگهداری مي‌گردد. در مقايسه با پارتيشن‌هاي چوبي اين پانل‌ها از طول عمر چندين برابر در محيط‌هاي مرطوب برخوردارند. همچنين به علت عدم پوسيدگی، از نظر بهداشتی نيز مطمئن بوده و جاي نگرانی برای تجمع ميكروب در ساختمان باقی نمی‌گذارد. shkn,d] \hkg


 

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و ... را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .