مزایا و معایب عایق پشم سنگ  چیست ؟

امروزه استفاده از عايق هاي مواد معدني، نظير الياف پشم سنگ، شيشه و سرباره، به منظور هدر ندادن انرژي و كنترل آن گسترش فراوان يافته است. استفاده روزافزون از اين عايق ها در صنايع و امكان مواجهه در هنگام توليد، حمل و نقل، نصب و برداشت، نگراني هايي را در سطح جامعه برانگيخته است.

تحقيقات صورت پذيرفته مويد آن است كه برخي از بيماري هاي تنفسي ناشي از كار طولانی در نزدیکی مواد پشم سنگ و پشم شیشه مشاهده شده است.

بررسي ميزان مواجهه با الياف و گرد و غبار، اولين گام براي تعيين آثار بهداشتي يك ماده است.

مزایای عایق پشم سنگ 

1.عایق ارزانتری نسبت به فوم ها میباشد
2.ضریب هدایت حرارتی کمی دارد ولی از فوم بیشتر است
3.در برابر حرارت مستقیم بسیار مقاوم است یعنی کاملا نسوز است و برای کوره های متفاوت مناسب است
4.نسبتا از چسبندگی بالایی به ورق برخوردار است.

عایق پشم سنگ چیست ؟
پشم سنگ و پشم شیشه مواد الیافی هستند و ضریب مقاومت حرارتی و صوتی بسیار خوبی دارند. مهمترین فرق این دو، اختلاف در مقاومت حرارتی آنها می باشد. دمای عملکرد برای پشم سنگ حداکثر 75 درجه سانتی گراد و برای پشم شیشه حداکثر 250 درجه سانتی گراد می باشد. پشم سنگ تا 1000 درجه سانتی گراد می تواند از خود مقاومت نشان دهد و در سازه هایی که مقاومت در برابر حریق و عایق بندی صوتی در نظر باشد و یا در سازه هایی که مواد قابل احتراق و انفجار نگهداری می شوند ترجیح داده می شود. مقاومت حرارتی پشم سنگ با ضخامت آن نسبت مستقیم دارد.
پشم سنگ و پشم شیشه طی یک فرآیند کاملا اتوماتیک برش خورده و داخل پانل قرار می گیرند به شکلی که با حفظ مقاومت فشاری پانل و با استفاده از اتصالات پراکنده کل پستی و بلندی های پانل را می پوشانند.

معایب عایق پشم سنگ:

1.ساختار فیبری و متخلخل این عایق باعث پایین آوردن پیوند بین مولکولی شده و در نتیجه باعث می شود به راحتی ورق از پشم سنگ جدا شود
2.به دلیل تخلخل های موجود در این عایق آب به راحتی به آن نفوذ می کند
3.با نفوذ آب و رطوبت ضریب هدایت حرارتی بالا می رود
4.طول عمر عایق پشم سنگ از فوم کمتر است.

5.نفوذ حشرات وایجاد لانه ، عایق پشم سنگ و پشم شیشه برای کارخانه و انبار های مواد غذایی بدترین انتخاب است .
 بررسي پشم سنگ  :

بررسي ميزان مواجهه با الياف و گرد و غبار، اولين گام براي تعيين آثار بهداشتي يك ماده است.

براي تعيين ميزان مواجهه كارگران از روش NIOSH7400 براي نمونه برداري، آماده سازي و آناليز الياف استفاده گرديده است. هوا از طريق پمپ نمونه برداري روي فيلتر غشايي عبور داده شد. سپس نمونه براي شمارش الياف با استن شفاف و توسط ميكروسكوپ فاز كنتراست الياف شمارش گرديد.

به منظور ارزيابي تغيير حجم ها و ظرفيت هاي ريوي، اسپيرومتري توسط دستگاه اسپيرومتر P.F.T به همراه پرسشنامه اي براي گروه هاي مورد و شاهد انجام گرفت.
يافته ها: نتايج شمارش الياف مقادير متفاوت ميزان الياف را در منطقه تنفسي كارگران نشان مي دهد. بيش ترين ميزان در بخش کارگران کارخانه و كم ترين ميزان در بخش کارمندان اداری کارخانه مشخص گرديد. ميانگين ميزان مواجهه 8 ساعته و مواجهه واقعي به ترتيب 0.51 f/cc و 0.7 بوده است.
بحث و نتيجه گيري: شمارش الياف و تعداد آن را در كل واحد از مقادير آستانه مجاز 8 TWA ساعته (ACGIH) بالاتر نبوده و از نظر آماري در حد حدود مجاز مواجهه شغلي است (p<0.001).

با توجه به ساعات اضافه كار، ميزان مواجهه واقعي از اين مقدار بالاتر بوده و آزمون «تي» تفاوت معناداري را با استاندارد حدود مجاز شغلي نشان داد (p=0.001). براساس آزمون «تي» تفاوت آماري معناداري بين ميانگين هاي VC، FVC و FEV1 در دو گروه وجود نداشت و مقدار p به ترتيب براي هر يك 0.124، 0.059 و 0.27بود. براساس نتايج اين آزمون، ميزان VC، FVC و FEV1 با مقادير نرمال اختلاف معناداري داشته و مقدار p براي هر سه كم تر از p<0.001 بوده است. /VC، FEV1/FVC با مقادير نرمال اختلاف معناداري نداشته و مقدار p به ترتيب براي آن ها 0.641 و 0.905 بوده است.

خرید ساندویچ پانل پشم سنگ و قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ

09120251400

خرید ساندویچ پانل پشم سنگ در مشهد و قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ در مشهد

09153105716

چرا ساندویچ پانل کیان سازه؟

شرکت کیان سازه با تعهد اخلاقی و تجربه چندین ساله ی خود از گذشته تا به امروز

همچنان افتخار تامین نیازها و اجرای پروژه های بزرگترین شرکت های خصوصی و دولتی،کارخانه ها،پالایشگاهها و ... را داراست.

 اعتبار و نام مدیر عامل کیان سازه دکتر مادرشاهی ، پیشینه ی مثبت شرکت و رضایت مشتریانمان از مهمترین دلایل اعتماد خریداران است

شعار ما : ارائه بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت و برترین اجرا در کمترین زمان 

هدف ما : پیشرفت و توسعه صنعت کشورعزیزمان ایران

در پناه خداوند ایران آباد و ایرانی پایدار .